در بیشتر جوامع امروزی لباس پوشیدن به یکی از دغدغه های اصلی همه و به خصوص جوانان تبدیل شده است. آنها می خواهند که لباس های شیک و مد روز بپوشند و مثل مدل هایی که در نمایش های مد و لباس می بینند به نظر برسند.
در این میان تعداد افرادی که توانایی خرید برندهای لوکس و شیک مد روز را داشته باشند بسیار اندک است و خیلی از افراد به خریدن برندهای تقلبی و عموما بی کیفیت روی می آورند که ماهیت خود را از فرسنگ ها فاصله هم فریاد می زنند.
ما در اینجا راهکارهایی به شما معرفی می کنیم که به شما کمک می کنند بی آنکه لباس های تقلبی و بی کیفیت بخرید و یا مبالغ سرسام آوری را خرج بکنید، طوری لباس بپوشید که انگار هزینه زیادی صرف لباس هایتان کرده اید.

۱٫ لباس هایتان را اتو بزنید

حتما اصطلاح «شیک و اتو کشیده» را شنیده اید لباس های شق و رق و بی چین و چروک باعث می شوند شما خیلی شیک به نظر برسید و لباس هایتان نو به چشم بیایند. درست است که بیشتر ما از اتو کشیدن لباس هایمان متنفر هستیم، اما باید اعتراف کنیم که وقتی لباس هایمان اتو زده شده اند خودمان هم حس بهتری نسبت به خود داریم.

۲٫ کار را به دست خیاط بسپارید

بعضی لباس ها را اگر بخواهید آماده بخرید برای شما هزینه بسیار زیادی به همراه خواهند داشت و حتی ممکن است توانایی خرید آنها را نداشته باشید. ولی اگر دوخت لباس مورد نظرتان را به یک خیاط خوب و ماهر بسپارید هزینه نهایی برای شما خیلی به صرفه تر خواهد بود. بیشتر افراد شیک پوش دوخت لباس هایشان را به خیاط های مخصوصشان می سپارند.

۳٫ از کمربند استفاده کنید

استفاده از یک کمربند شیک چه برای خانم ها و چه آقایان می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. یک کمربند خوب از آن دسته چیزهایی است که ارزش آن را دارد که کمی برایش هزینه کنید. چرا که هم می توانید از آن برای مدت های طولانی استفاده کنید و هم به لباس های شما ظاهری بهتر می دهد. البته در انتخاب کمربندتان باید دقت داشته باشید و از مدل های اغراق شده استفاده نکنید.

۴٫ از زیورآلات طلایی رنگ استفاده کنید

استفاده از زیورآلات طلایی رنگ در ضمیر ناخودآگاه هر بیننده ای تداعی کننده تجمل و ثروت است. ترکیب یک دستبند و یا گردنبند طلایی با ساده ترین لباس ها هم می تواند اثرگذار باشد. البته در این مورد هم باید تعادل را رعایت کرده و از زیاده روی خودداری کنید. ظرافت همیشه باعث شیکتر به نظر رسیدن شما خواهد شد.